Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - logo
Środa, 15/07/2020

Ruszyły prace na budowie S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto w dniu 10.07.2020 r. budowę ostatniego odcinka drogi ekspresowej S19 na północ od Rzeszowa, od węzła Kamień do węzła Sokołów Małopolski Północ (długość ok. 8 km). Tym samym cały fragment S19 od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Małopolskiego o długości 54 km jest w budowie.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele rządu, władz samorządowych województwa podkarpackiego oraz rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tj. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak, Minister Infrastruktury  Andrzej Adamczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Dyrektor GDDKiA Oddział Rzeszów Bogdan Tarnawski.

Inwestycja realizowana jest w systemie „Projektuj i buduj”. Wykonawca (Budimex S.A.) zaprojektował już ten odcinek drogi ekspresowej S19, uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a teraz rozpocznie prace budowlane. Do zadań wykonawcy należeć będzie także opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Wartość kontraktu to 286 403 716,49 zł brutto. Zakończenie budowy planowane jest w kwietniu 2022 r.

    

 

/ Zamawiający

Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych
i Autostrad
ul. Wronia 53,
00-874 Warszawa
www.gddkia.gov.pl

/ Konsultant

SAFEGE S.A.S.
15-27 Rue du Port
Parc de l’Ile, 92022 Nanterre, Francja
www.suezpolska.com

/ Wykonawca

Budimex S.A
ul. Siedmiogrodzka 9,
01-204 Warszawa
www.budimex.pl